ПН-ПТ: c 8.00 до 18.00
Субота з 10.00 до 14.00
НД: В телефонному режимі

Битумная Черепица

Колір
Поверхня, що покривається з однієї упаковки
Питома вага покриття
Прайс лист
Показ з 1 до 7 з 7 (1 сторінки)

ІСТОРІЯ Бітумна черепиця

Прототип сучасної бітумної черепиці з'явився в США в 1893 р Цей рулонний матеріал був просочений і покритий з обох сторін бітумом покрівельний картон. Чотири роки по тому, в 1897 р, на лицьову сторону цього матеріалу почали наносити кам'яну крихту для захисту бітуму від впливу погодних умов.

Перша бітумна черепиця з'явилася в 1903 році. Генрі М. Рейнольдс з компанії «Гранд Рапідз», штат Мічиган, вперше розрізав рулон бітумної покрівлі, покритого з лицьового боку кам'яною крихтою, на окремі гонт.

Перші гонт бітумної покрівлі були прямокутної і шестигранної форми. Кольорові рішення були обмежені натуральними квітами кам'яної крихти - сірий і червоний. (У той час не використовувалося штучне фарбування посипання).

До 1911 р бітумна черепиця не мала широкого застосування в США. З плином часу зростали як якість, так і популярність матеріалу. У 1939 році вже 32 виробника поставили на ринок більш 11 млн м2 бітумної черепиці в рік. Таким чином, в 40-х роках минулого століття США бітумною черепицею було покрито 45% будинків.

До кінця 1920-х рр. в якості основи для бітумної черепиці найчастіше застосовувався будівельний ганчір'яний картон на основі бавовни. Однак, у зв'язку з піднялися цінами на бавовну в 1920 році, стали використовуватися матеріали-замінники.

У період Другої світової війни, бітумна черепиця стала особливо затребувана для зведення військових будівель. Імпорт бавовни став украй утруднений, що підвищило витрати виробників на ганчір'яний картон. Саме в ці воєнні роки виробництво бітумної черепиці повністю прийняло покрівельний картон на основі целюлози в якості оcнованія гнучкої черепиці.

Бітумна черепиця на основі картону отримала назву «органічна» (organic shingles). При цьому у виробництві органічної черепиці застосовувалися два типи бітуму: м'який бітум, який просочував картонну основу, і більш твердий стабілізований бітум, який наносився по обидва боки просоченого картонного полотна. З лицьового боку наносилася кам'яна крихта.

Бітумна черепиця на основі скловолокна (fiber glass shingles) стала проводитися в 1960-х рр. в Каліфорнії. У порівнянні з черепицею на органічній основі, вона мала меншу вагу, була стійкіше до накопичення вологи, краще зберігала стабільність розмірів, і до того ж, мала поліпшені протипожежні характеристики. У виробництві черепиці на основі скловолокна застосовувався тільки один тип стабілізованого бітуму, але при цьому велика увага приділялася його якістю та складом.

Сьогодні на українському ринку достатня велика кількість компаній виробляють і продають даний вид покрівлі, що підвідний клієнту зробити свій вибір, спираючись не побажаннях і можливостях.

Основними представниками даного виду продукції є:

  • Фінська компанія Icopal -Продукція цього бренду вважають за краще 15-20% споживачів, і це не випадково. Фінської компанії Icopal вже понад півтора століття, і за час існування вона розвинулася з невеликої фірми до великої міжнародної корпорації.
  • Katepal -по різними оцінками, бітумні покрівлі, вироблені Katepal, вважають за краще від 10 до 18% покупців в Америці, Європі та Азії. М'яка черепиця Katepal орієнтована в першу чергу на європейський і азіатський ринки, і її характеристики відповідають всім особливостям клімату країн-імпортерів.
  • Корпорація ТехноНіколь виробляє черепицю марки Shinglas -Створіть в 1993 році, менш ніж за 20 років змогла домогтися положення одного зі світових лідерів в області виробництва покрівельних і ізоляційних матеріалів.
  • Kerabit фінської компанії Lemminkainen, Його історія налічує більше ста років, і за цей час виробник м'якої черепиці Kerabit зміг досягти лідируючих позицій на ринку не тільки скандинавському, а й загальносвітовому.
  • Акваізол -черепіца українського виробника, сьогодні займає провідні позиції на отечесетвенном ринку покрівельних матеріалів і є безумовним лідером галузі на Східній Україні.